21 zawodników UMKS w pierwszej "10" Rankingu Ogólnopolskiego

Takiego roku UMKS jeszcze nie notował! Nie dość, że Klub w 2019 roku zajął nawyższe w swojej historii 7 miejsce Klubowych Mistrzostw Polski i obronił tytuł drużynowego wicemistrza Pucharu Najmłodszych 2019, czyli nieofijalnych Mistrzostw Polski dzieci do lat 14-stu oraz wygrał klasyfiację dużynową Pocharu Pomorza 2019, to dodatkowo zawodnicy osiągali również doskonałe wyniki indywidualne.

Absolutnie najwiekszym sukcesem indywidualnym było wywalczenie przez Igę Müller srebrnego i brązowego medalu Szkolnych Mistrzostw Świata (ISF World Schools Championship Orienteering) w esońskim Otepää. Nasza sztafeta Juniorek Młodszych w składzie Hanna Perfikowska, Nina Cepurdej i Iga Müller, wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski, a Nina Rasczupkina złoty medal długodystansowych Mistrzostw Polski. Nasi juniorzy zdobyli też 3 brązowe medale indywidualnych Mistrzostw Polski - Katarzyna Cepurdej na średnim dystansie, Iga Müller w biegu nocnym, a Rafał Gąsior na dystansie klasycznym. 4 medale Mistrzostw Polski Weteranów dołożył też nastor UMKS Kwidzyn, startujacy w kategorii M75 Edward Pokora (srebrne w biegu długodystansowym, na dystansie klasycznym i sprinterskim oraz brąz na średnim dystansie).

Niedawno ogłoszony została też klasyfikacja generalna Rankingu Ogólnopolskiego Polskiego Związku Orientacji Sportowej i okazało się, że aż 5 zawodników reprezentujących barwy UMKS Kwidzyn w 2019 roku sklasyfikowanych zostało na podium klasyfikacji generalnej Rankingu za rok 2019. Pierwszy raz też aż troje z nich okazało się, że staną na najwyższym stopniu tego podium. Poniżej prezentujemy wszystkich naszych zawodników, którzy zajeli miejsca w pierwszej "10" Rankingu.

Ranking Ogólnopolski Polskiego Związku Orientacji Sportowej  - 21 miejsc w pierwszej „10”

1 miejsce – Katarzyna SZAFAREWICZ – kategoria K10 (dziewczeta do 10 lat)

1 miejsce – Iga MüLLER – K14

1 miejsce – Edward POKORA – M70