Udany początek sezonu 2022 podczas międzynarodowych zawodów "Wyspa O-Cup"

W połowie marca odbyły się pierwsze w tym roku zawody rangi ogólnopolskiej w biegu na orientację „Wyspa O-Cup”, które rozegrane zostały na Wyspie Sobieszowskiej u ujścia Martwej Wisły, a organizatorem był gdański klub bno  PKO Harpagan Gdańsk.

W przepięknych sceneriach wyspy odbyły się po trzy biegi w każdej kategorii sportowej, w których wystartowało łącznie ponad trzystu zawodników z klubów polskich, a także kilkunastu zawodników zagranicznych.

Bardzo dobrze wypadli na zawodach O-Cup zawodnicy kwidzyńskiego klubu bno UMKS Kwidzyn, którzy ośmiokrotnie stawali na podium. Troje z nich wywalczyło pierwsze miejsca w swoich kategoriach.  Na najwyższym miejscu podium stanęli Iga Muller (K18), Piotr From M35 oraz Katarzyna Szafarewicz (K12). Iga i Piotr wygrali wszystkie trzy biegi, Kasia wygrała dwa biegi, a raz była druga. Drugie miejsca na podium wywalczyli Paula Wejtko (K10), Paweł Pękal (M12), Wiktor Muller (M18) oraz jeden z trenerów UMKS Przemysław Jędras (M40,. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Jędras (M12).

Tuż za podium, na miejscach 4-6 zameldowało się kolejne ośmioro zawodników UMKS. Na miejscu czwartym, z niewielkimi stratami do miejsca trzeciego, ukończyli zawody Gabriela Rombel (K12), Kinga Rygielska (K18), Maja Roszak (K45), Wiktor Rygielski (M16) i Piotr Wdowczyk (M35). Miejsca szóste uzyskali Patrycja Pabian (K40), Wojciech Droń (M12) oraz Adam Zaremba (M16).

W zawodach wzięli też udział zawodnicy UMKS, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biegiem na orientację, dla wielu z nich były to pierwsze zawody, w których wzięli udział. Pokonywali swoje trasy dzielnie, w większości docierając do mety, zaliczając po drodze w odpowiedniej kolejności wszystkie punkty kontrolne.

Sportowe zmagania zawodników UMKS można prześledzić na stronie organizatora imprezy., ponieważ większość zawodników UMKS wgrała trucki (ślady przebiegów zarejestrowane przy użyciu sportowych zegarków z GPS) na stronę zawodów Wyspa O-Cup w zakładce „livelox”, gdzie po kliknięciu w przycisk „Replay” można niejako na żywo prześledzić pokonywanie tras przez poszczególnych biegaczy.

Bieg pierwszy można prześledzić pod adresem: https://www.livelox.com/Events/Show/74766/Wyspa-O-Cup-2022-Stage-1

Bieg drugi: https://www.livelox.com/Events/Show/74767/Wyspa-O-Cup-2022-Stage-2

Bieg trzeci: https://www.livelox.com/Events/Show/74768/Wyspa-O-Cup-2022-Stage-3.

A już niedługo, w dniach 1-3 kwietnia, odbędą się kolejne zawody – tym razem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W tym samym czasie i miejscu zostaną rozegrane zawody CEYOC (Puchar Europy Środkowej Juniorów) oraz Wawel Spring Cup. W międzynarodowych zawodach CEYOC, które są równocześnie eliminacją do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów, wezmą udział kwidzyńscy zawodnicy z kategoriach KM16 i KM18. Troje z nich – Hanna Perfikowska oraz Iga i Wiktor Müller startować będą w barwach reprezentacji Polski, a pozostali w barwach UMKS Kwidzyn.