Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Fantastyczny weekend zawodników UMKS na Mistrzostwach Polski

20221009 151032    W doskonałych nastrojach nasi zawodnicy zbliżają się do końca sezonu 2022. Po jesiennym, świetnym występie i wywalczeniu najwyższego w naszej historii, 5 miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski oraz bardzo dobrym występie młodzieży na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (drugi wynik klubowo w Polsce), przyszedł czas na kolejne mistrzowskie rozstrzygnięcia indywidualne.

W ostatni weekend, 8 i 9 października w Mielcu na Podkarpaciu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski i Mistrzostwach Polski Weteranów w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację. Jak się okazało pierwszoplanowe role w kategoriach juniorów i weteranów odegrali w nich zawodnicy UMKS Kwidzyn.

Kwidzyniacy zdominowali wręcz kategorie juniorskie K18 i M18. Klasą dla siebie była w ten weekend uczennica II LO Iga Müller, która wygrała obydwa biegi przywożąc z Mielca 2 tytuły Mistrzyni Polski, Doskonale spisał się również jej starszy brat Wiktor Müller (ZS nr 1), który w sobotę wywalczył tytuł Mistrza Polski w nocnym biegu na orientację, a w niedzielę dorzucił do tego brązowy medal na średnim dystansie. Świetnie spisała się również Hanna Perfikowska (Społeczne LO), która na średnim dystansie wywalczyła srebrny medal przegrywając tylko ze swoją klubową koleżanką, a w biegu nocnym może mówić o wyjątkowym pechu plasując się na czwartym miejscu ze stratą 1 sekundy do brązowego medalu. Przypomnijmy tu, że cała trójka naszych juniorów to tegoroczni reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów, a na co dzień trenują pod okiem trenera Przemysława Jędrasa.

Do naszej młodzieży doskonale dopasowali się również nasi mastersi, którzy również dorzucili do dorobku UMKS swoje mistrzowskie krążki. Złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski na średnim dystansie wywalczyła w kategorii K45 Maja Roszak, a w kategorii M65 Zbigniew Mądrzyński zdobył brąz w biegu nocnym i srebrny medal na średnim dystansie.

Teraz przed naszymi zawodnikami tydzień oddechu po którym wezmą udział w ostatnich tegorocznych zawodach mistrzowskich – Mistrzostwach Polski na długim dystansie w Szczecinie.