Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

„Pobiegnij, pomaszeruj – odpocznij od fotela” – 7 edycja

logotyp odpocznij od fotela

W 2021 roku, z potrzeby wywołanej pandemią COVID-19, Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji stworzyło fantastyczną inicjatywę dzięki której mnóstwo mieszkańców Kwidzyna i okolic wyszło z domu i wybrało się do lasu na ścieżki, którymi dotąd nie przemierzali. Idea wyśmienicie się sprawdziła i wciąż się rozrasta, a od początku też UMKS Kwidzyn jest istotnym partnerem tej inicjatywy.

Właśnie rozpoczyna się 7 już edycja „Pobiegnij pomaszeruj – odpocznij od fotela”. Każda edycja składająca się z 6 tras przygotowywanych w okresie październik – grudzień i luty – kwiecień, odbywa się w innym terenie i na innych trasach. Co drugi weekend  ustawiana jest nowa trasa i można ją pokonywać samodzielnie przez całą sobotę i niedzielę. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych map do biegu na orientację i doświadczenia UMKS, wyznaczone w terenie wstążeczkami trasy prowadzone są drogami i ścieżkami, którymi osoby bez dobrej orientacji i znajomości terenu pewnie nigdy by się nie wybrali. Dzięki temu mają okazję zobaczyć fantastyczną przyrodę lasów wokół Kwidzyna z niecodziennej perspektywy.

Od początku realizacji pomysłu KCSiR, ważną rolę przy jego realizacji odgrywa UMKS, którego zawodnicy zajęli się budową tras. Ich koncepcją i kreśleniem zajmuje się Tomasz Müller, a właściwym oznakowaniem trasy w terenie przy I edycji zajęła się Ewa Romanow – Pękal, a od drugiej edycji Mariusz Torchała.

Dziś każdą trasę spacerowo, rodzinnie czy biegając treningowo pokonuje kilkuset mieszkańców Kwidzyna , a w miejscu startu, tak w sobotę jak i w niedzielę, coraz trudniej o miejsce parkingowe. Koordynaty GPS początku i końca trasy umieszczane są każdorazowo na mapach.

Od ostatniej, jesiennej  edycji pojawiła się nowa inicjatywa klubu. Uczestnicy mają możliwość pobrać i wydrukować sobie mapę trasy i z nią wykonać zadanie wymagające umiejętności czytania mapy i orientacji w terenie, a Ci którzy skorzystają z tej propozycji i uważnie pokonają trasę, biorą udział w losowaniu nagród.  Zobaczcie jakie to fajne i ile cech jednocześnie rozwija poruszanie się z mapą po lesie. Zachęcamy.

 

Trasa 7.1 – 17/18.02.2024 r. – Pólko (start / meta GPS 53.752650, 18.803167)   mapa do pobrania

Konkurs – W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na mapie (na 2 i 5 km), ustawione są 2 punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy to do środy 22.02 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych obydwu taśmach z wyraźnymi numerami umieszczonymi na taśmach, weźmie udział w losowaniu 2 pakietów gadżetów ufundowanych przez Gminę Kwidzyn, w tym książką z przepisami kulinarnymi „Powiślański Stół Wielkanocny”, do odbioru w siedzibie wydawcy książki Vega Studio Adv. przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

Uwaga. W tym samym terenie odbywać się będzie trening UMKS Kwidzyn i ustawionych jest więcej niezwiązanych z konkursem punktów kontrolnych.

Mapa z wszystkimi punktami w terenie do pobrania

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Amelia Piotrowska i p. Jakub Grajewski

 

Trasa 7.2 – 02/03.03.2024 r. – Sadlinki Leśniczówka mapa do pobrania (start / meta GPS 53.653486, 18.889482) mapa do pobrania

Konkurs - W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na mapie (na 2 i 6 km), ustawione są 2 punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy to do wtorku 05.03 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych taśmach z wyraźnym numerem umieszczonym na taśmie, weźmie udział w losowaniu 3 pakietów składających się książek – mini albumów „Wokół Zalewu Wiślanego” i „Bocian biały w krajobrazie Mazur”, ufundowanych przez wydawcę książek Vega Studio Adv. w Kwidzynie. Książki będą do odbioru w siedzibie wydawcy przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

Uwaga. W tym samym terenie odbywać się będzie trening UMKS Kwidzyn i ustawionych jest więcej niezwiązanych z konkursem punktów kontrolnych.

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Mirosław Mikłaszewicz , p. Aleksandra Olejnik i p. Anna Bińczak

 

Trasa 7.3 – 16/17.03.2024 r. – Kwidzyn Miłosna mapa do pobrania (start / meta GPS 53.711039, 18.965362) mapa do pobrania

Konkurs - Na terenie lasów wokół „Miłosnej” znajdują się stałe punkty kontrolne w ramach pierwszego zrealizowanego na Powiślu projektu „Zielony Punkt Kontrolny”. Jest to wspólna idea Lasów Państwowych i Polskiego Związku Orientacji Sportowej, zrealizowana w Kwidzynie dzięki Stowarzyszeniu „Eko – Inicjatywa”.

Na przebiegu naszej trasy znajduje się kilka takich punktów kontrolnych. Zadaniem uczestników jest zrobić swoje zdjęcie przy dwóch z nich zaznaczonych na mapie. Pierwszy ustawiony jest bezpośrednio na trasie (na 3 km), a drugi w pobliżu trasy (na 5 km). Każdy, kto do wtorku 19.03 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych dwóch punktach z wyraźnym numerem umieszczonym na drewnianych słupkach stanowiących punkty kontrolne, weźmie udział w losowaniu 3 pakietów gadżetów ufundowanych przez Miasto Kwidzyn. Pakiety będą do odbioru w siedzibie kwidzyńskiego wydawnictwa Vega Studio Adv.  przy  ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

Uwaga. Na trasie znajdziecie przynajmniej kilka drewnianych cokołów punktów kontrolnych ustawionych w ramach „Zielonego Punktu Kontrolnego”, niezwiązanych z konkursem.

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Michał Kuzara , p. Stanisław Sadowski  i p. Aleksander Fedirko

 

Trasa 7.4 – 23/24.03.2024 r. – Okrągła Łąka mapa do pobrania (start / meta GPS 53.622940, 18.853239) mapa do pobrania

Konkurs - W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na mapie (pod koniec 1 i na 6 km), ustawione są 2 punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy kto do wtorku 26.03 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych taśmach z wyraźnym numerem umieszczonym na taśmie, weźmie udział w losowaniu 3 pakietów ufundowanych przez Gminę Sadlinki. Pakiety będą do odbioru w siedzibie kwidzyńskiego wydawnictwa Vega Studio Adv.  przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

Uwaga 1

W tym samym terenie, w ostatnim czasie odbywał się trening UMKS Kwidzyn i ustawionych jest więcej niezwiązanych z konkursem punktów kontrolnych.

Uwaga 2

W ternie gdzie biegną ostatnie 2 km trasy, w niedzielę 24.03 w godz. 10.00 – 14.00 odbywać się będą międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w klasycznym biegu na orientację. Uczestnicy obydwu imprez nie będą sobie jednak wzajemnie przeszkadzać, jednak w jednym miejscu nasza trasa (wstążeczki biało - czerwone) będzie się krzyżowała z trasą wstążeczkowaną dla najmłodszych zawodników Mistrzostw (wstążeczki różowe). Prosimy o zachowanie uwagi. Zachęcamy wszystkich uczestników pokonujących naszą trasę do kibicowania biegającym zawodnikom. Szczegóły dotyczące Mistrzostw Województwa w biegu na orientację znajdziecie na stronie UMKS Kwidzyn http://umkskwidzyn.pl/o-klubie/historia-klubu/1000-mistrzostwa-wojewodztwa-pomorskiego-2024-w-klasycznym-bno

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Amelia Piotrowska, p. Kacper Hartman i p. Karolina Konkolewska

 

Trasa 7.5 – 06/07.04.2024 r. – Gonty k/ Prabut mapa do pobrania

Konkurs - W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na mapie (na 3 i na 5 km), ustawione są 2 punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy kto do wtorku 09.04 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych taśmach z wyraźnym numerem umieszczonym na taśmie, weźmie udział w losowaniu 3 pakietów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Prabuty. Pakiety będą do odbioru w siedzibie kwidzyńskiego wydawnictwa Vega Studio Adv.  przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Ewelina Kuzara-Fedirko, p. Jacek Dembiński, p. Amelia Piotrowska

 

Trasa 7.6 – 20/21.04.2024 r. – Ryjewo, Jeziorko Karpiarnia  mapa do pobrania

Konkurs - W pobliżu przebiegu trasy, w dwóch miejscach zaznaczonych na mapie (na 3 i na 5 km), ustawione są 2 punkty kontrolne w postaci taśmy sygnalizacyjnej z logiem UMKS Kwidzyn. Każdy kto do wtorku 23.04 prześle na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie przy tych taśmach z wyraźnym numerem umieszczonym na taśmie, weźmie udział w losowaniu 3 pakietów promocyjnych ufundowanych przez Urząd Gminy Ryjewo. Pakiety będą do odbioru w siedzibie kwidzyńskiego wydawnictwa Vega Studio Adv.  przy ul. Grudziądzkiej 22/3A w Kwidzynie.

UWAGA! W pobliżu 2 punktu kontrolnego znajduje się, pięknie wykonane przez Nadleśnictwo Kwidzyn, miejsce postojowe, z którego rozciąga się widok na Jeziorko Karpiarnia. Doskonałe miejsce dla chwili oddechu.

Wylosowani zwycięzcy konkursu - p. Małgorzata Klejbach, p. Marcin Figura, p. Piotr Mikłaszewicz.
 

f t g m