Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Finał Mistrzostw Pomorza i Kujaw 2016

W niedzielę 23 października w Czaplinku rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody rankingowe, w których udział wzięli zawodnicy kwidzyńskiego UMKS.

Okazją do rywalizacji była finałowa runda Mistrzostw Pomorza i Kujaw 2016 w biegu na orientację, będąca jednocześnie Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w klasycznym bno. 20 – osobowa reprezentacja UMKS wywalczyła podczas zawodów aż 13 medali, w tym 5 tych najcenniejszych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Diana Wejtko (kat. K10 – SP6), Natalia Szuba (K16 – Gimn. nr 3), Szymon Górski ( M14 – Gimn. Gardeja), Franciszek Reniecki (Liceum Społ.) i Zbigniew Mądrzyński (M55/60). Na drugim miejscu zawody ukończyli Iga Müller (K12 – SP4), Natlia Deyna (K16 – Gimn. Społ.), Marceli Gajewski (M10 – Społ. SP), Wiktor Müller (M12 – SP4), Przemysław Jędras (M35/40) i Tomasz Müller (M45/50), natomiast Hanna Perfikowska (K12 – Społ. SP) i Natalia Pudlis (K14 – Gimn. nr 3) stanęły na najniższym stopniu podium.

Zawody w Czaplinku były ostatnią, finałową rundą Mistrzostw Pomorza i Kujaw 2016 w bno. Z jedenastu rund MPiK-u rozgrywanych przez cały rok w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko – mazurskim i kujawsko – pomorskim, do klasyfikacji generalnej zaliczane były punkty zdobyte w 5 najlepszych startach. Spośród zawodników UMKS aż 10 wywalczyło miejsca na podium w klasyfikacji generalnej, a bezkonkurencyjni w MPiK-u 2016 okazali się Natalia Szuba (K16) i Szymon Górski (M14), którzy wywalczyli najcenniejsze medale. Na drugim miejscu rywalizację w 2016 roku ukończyli Iga Müller (K12), Natalia Deyna (K16), Wiktor Müller (M12) i Franciszek Reniecki (M16), a na najniższym stopniu podium stanęli Diana Wejtko (K10), Hanna Perfikowska (K12), Natalia Pudlis (K14), Adam Zaremba (M10 – Społ. SP) i Mateusz Soliwoda (M12 – SP4). W klasyfikacji drużynowej UMKS Kwidzyn wywalczył bardzo wysokie 2 miejsce ustępując jedynie nieznacznie Traperowi Złocieniec i wyprzedzając między innymi naszych największych, lokalnych rywali UKS Azymut 45 Gdynia i UKS Siódemkę Rumia.

W ubiegłym roku UMKS wywalczył „tylko” 5 miejsc na podium w klasyfikacji generalnej, a w tym roku 2 razy więcej. W ubiegłym roku wywalczyliśmy 4 miejsce drużynowo a w tym roku drugie, minimalnie ustępując zwycięzcom. Gratulujemy wszystkim medalistom i trzymamy kciuki za jeszcze lepsze wyniki w sezonie 2017.