Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Dwa pracowite kwietniowe weekendy zawodników UMKS

Zawodnicy UMKS Kwidzyn dwa pierwsze weekendy kwietnia mieli wyjątkowo pracowite. Najpierw rywalizowali w Sobótce koło Wrocławia, a potem na Wzgórzach Dylewskich niedaleko Ostródy.

W Sobótce, w dniach 30 marca - 2 kwietnia rozgrywany był Puchar Europy Centralnej Juniorów ( CEYOC). Dla polskich juniorów był to jednocześnie pierwszy etap kwalifikacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. Najlepiej z kwidzynianek w tej próbie spisała się Natalia Szuba, która zajęła 8. miejsce i tym samym wywalczyła pierwsze punkty kwalifikacyjne. Tuż za nią uplasowała się Natalia Deyna. Siódmy w gronie juniorów był natomiast Rafał Gąsior.

Jeszcze lepiej spisali się młodsi kwidzynianie, którzy rywalizowali w silnie obsadzonych zawodach towarzyszących CEYOC. Całe trzydniowe zawody w kategorii K14 wygrała Hanna Perfikowska, zaś trzecie miejsce w kat. K12 zajęła Iga Muller. W przypadku Igi wynik mógł być jeszcze lepszy, gdyż po dwóch dniach prowadziła, ale trzeciego dnia już na początku popełniła drobny błąd i dała się doścignąć rywalkom, które już jej nie odpuściły.

8 kwietnia natomiast, na trudnej trasie wytyczonej na Wzgórzach Dylewskich, nasi biegacze  rywalizowali w Mistrzostwach Polski w długodystansowym bno. W zawodach na starcie stanęli wszyscy najlepsi zawodnicy w kategoriach powyżej 16 lat. Spośród zawodników UMKS najlepiej wypadł nowy nabytek klubu, doświadczony Edward Pokora, który w kategorii M70 zajął 4. miejsce. O „oczko” niżej w kategorii K55 uplasowała się Grażyna Krzysztofiak. Poza tym Przemysław Jędras zajął 9. miejsce w M35, zaś Zbigniew Mądrzyński był 10. w M60. W pierwszej „10” uplasowało się również dwoje młodszych zawodników - Rafał Gąsior 9. miejsce w M16, a Natalia Pudlis 10. miejsce w K16. Na mecie pozostał jednak niedosyt, ponieważ Natalia Pudlis w trakcie bardzo emocjonującego finiszu poważnie skręciła staw skokowy i straciła ogromną szansę na 6 miejsce.