15 tytułów Mistrza Województwa w jeden weekend

Po  wyjątkowo udanych Klubowych Mistrzostwach Polski i równie udanych biegach w Pucharze Najmłodszych 2019 przyszedł czas aby zawodnicy UMKS Kwidzyn zaprezentowali swoje umiejętności na lokalnym pomorskim, podwórku. W ostatni weekend w Rumi i Gdańsku nasi biegacze na orientację rywalizowali w trzech zawodach Mistrzostw Województwa Pomorskiego i Pucharu Pomorza, gdzie potwierdzili swoją dominację w kategoriach młodzieżowych, przywożąc w sumie z trzech biegów 52 medale i 15 tytułów mistrzów województwa.

Najpierw, w sobotnie przedpołudnie w Rumi rywalizowano w Pucharze Pomorza w średniodystansowym bno. Na wysokich wzgórzach morenowych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego najlepiej z naszych reprezentantów poradzili sobie: Katarzyna Szafarewicz (K10 – SP4), Iga Müller (K14 – SP4), Hanna Perfikowska (K16 – Społ. SP), Kędzior Katarzyna (K35/40), Adam Zaremba (M12– SP6), Władysław Cepurdej (M14 – SP4), Klawczyński Zbigniew (M55/60) i Edward Pokora (M75+), którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Na drugim stopniu podium stanęli: Paula Wejtko (K10N – SP6), Maja Roszak (K35/40), Wiktor Droń (M12 – SP6), Bartosz Chmielowski (M14 – SP4) i Wiktor Müller (M16 – SP4), a na 3 miejscu zawody ukończyli: Klaudia Marciniak (K10 – SP4), Nina Cepurdej (K16 – SP5), Natalia Pudlis (K16 – II LO), Jakub Jędras (M10 – SP4) i Paweł Kosowski (M21).

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych, w pełnym słońcu zawodnicy rywalizowali już w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego na dystansach sprinterskich, które poprowadzone zostały w centrum Rumi. Ze względu na dużą ilość stref zakazanych i wymuszonych przebiegów, teren należał do jednych z trudniejszych w jakich przyszło się zmagać naszej młodzieży. Jednak i tym razem zawodnicy UMKS potwierdzili, że nie przypadkowo dwa razy z rzędu zostali klubowymi wicemistrzami Pucharu Najmłodszych. Tytuły mistrzowskie w sprincie zdobyli Katarzyna Szafarewicz (K10), Iga Müller (K14), Hanna Perfikowska (K16), Maja Roszak (K35/40), Adam Zaremba (M12), Władysław Cepurdej (M14) i Edward Pokora (M75+). Srebrne medale odebrali Wiktor Rygielski (M12 – SP6), Bartosz Chmielowski (SP4), Wiktor Müller (M16), Paweł Kosowski (M21) i Tomasz Müller (M45/50), a brązowe Gabriela Rombel (K10 – SP4), Diana Wejtko (K12 – SP6), Nina Cepurdej (K16), Jakub Jędras (M10 – SP4).

Następnego dnia, w niedzielę 16 czerwca rywalizacja przeniosła się do Gdańska, gdzie w dzielnicy Niedźwiednik rozegrano Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na dystansie klasycznym. Tu również wysoka morena i trudny technicznie teren tylko potwierdził świetne przygotowanie zawodników UMKS Kwidzyn, którzy ponownie odgrywali pierwszoplanowe role w zawodach. Złote medale Mistrzostw Województwa wywalczyli: Katarzyna Szafarewicz (K10), Iga Müller (K14), Hanna Perfikowska (K16), Paweł Pękal (M10 – SP6),  Wiktor Droń (M12 – SP6), Władysław Cepurdej (M14 – SP4), Zbigniew Klawczyński (M55/60) i Edward Pokora (M75+). Srebrne medale zawisły tym razem na szyi Diany Wejtko (K12), Katarzyny Kędzior (K35/40), Wojciecha Dronia (M10 – SP6) i Bartosza Chmielowskiego (M14). Z brązowymi medalami Mistrzostw wrócili natomiast: Klaudia Marciniak (K10), Katarzyna Cepurdej (K16 – SP4), Tymoteusz Rożniata (M10 – SP4), Adam Zaremba (M12), Wiktor Müller (M16) i Rafał Gąsior (M18 – II LO).