Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

UMKS najlepszy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W fantastycznym stylu kończą sezon 2019 w biegu na orientację w Polsce nasi młodzi zawodnicy. W rozegranych w dniach 27-29.09 w Nowym Warpnie koło Polic Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zawodnicy UMKS w 6 konkurencjach wywalczyli 5 złotych i jeden brązowy medal deklasując wręcz w tej klasyfikacji swoich rywali.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików naszego makroregionu brali udział zawodnicy z kategorii wiekowych do 14-stu lat z województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko – pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Zwody rozpoczął bieg sprinterski po malowniczych uliczkach i skwerach Nowego Warpna. Na tej bardzo szybkiej trasie zdecydowanie najlepiej poradzili sobie nasi liderzy w tych kategoriach wiekowych – Iga Müller w kategorii K14 i Władysław Cepurdej w kategorii M14 (oboje SP4), którzy z przewagą około 2 minut wygrali z kolejnymi zawodnikami na swoich trasach. Więcej medali w tym biegu dla UMKS już nie było ale z bardzo dobrej strony pokazali się też Alicja Kędzior (K14 – II LO), która zajęła 4 miejsce oraz Wiktor Rygielski (M14 – SP6) i Adam Zaremba (M14 – Społ. SP), którzy wywalczyli odpowiednio 5 i 6 miejsce.

Tego samego dnia po południu rozegrany został bieg sztafetowy. Zdecydowanie najlepiej na obrzeżach Szczecińskiego Parku Krajobrazowego Puszczy Bukowej wśród chłopców spisała się sztafeta UMKS w składzie: Adam Zaremba, Wiktor Droń (SP6) i Władysław Cepurdej, którzy wygrali z przewagą dokładnie 12 minut!!! nad rywalami. Na ogromne słowa uznania zasługują jednak również kwidzyńskie sztafety dziewcząt i chłopców w składach: Klaudia Marciniak, Katarzyna Szafarewicz (obie SP4) i Diana Wejtko oraz Jakub Jędras (SP4), Paweł Pękal (SP6) i Jakub Grajewski (SP4), które mimo iż w części składały się z zawodników na codzień występujących jeszcze w kategoriach 10-cio latków to po rewelacyjnych biegach wywalczyły bardzo wysokie 4 miejsca. Wynik naszych sztafet mógł być jeszcze lepszy jednak na jednej ze zmian naszej srebrnej sztafety tegorocznego Pucharu Najmłodszych w bno, zawodniczka popełniła błąd nie potwierdzając jednego z punktów kontrolnych i sztafeta została nieklasyfikowana pozbawiając się pewnego medalu.

Na zakończenie zawodów, w niedzielny poranek w tym samym lesie rozegrano bieg na dystansie klasycznym. Klasą dla siebie okazał się po raz kolejny Władysław Cepurdej, który wygrał swoją kategorię z przewagą prawie 4 minut nad kolejnym z rywali. Doskonale w tym biegu zaprezentował się też Paweł Perfikowski (Społ. SP), który wywalczył 3 miejsce i brązowy medal. W kategorii dziewcząt swoją dominację w północnej Polsce potwierdziła też Iga Müller, która tym razem po walce do ostatnich metrów wygrała bieg wśród dziewcząt. Bardzo dobrze pobiegła również Alicja Kędzior, która ukończyła zawody na 5 miejscu.

5 złotych medali na 6 konkurencji to  fantastyczny wynik, a nie dużo brakowało aby UMKS ukończył zawody z kompletem 6 złotych medali. T z pewnością powód do dumny z wszystkich naszych zawodników, którzy zdominowali te zawody. Klasą dla siebie byli nasi liderzy w tych kategoriach, Iga i Władek wygrywając swoje oby dwa biegi indywidualne, ale absolutnym „men of the weekend” został Władysław Cepurdej, który oprócz biegów indywidualnych bardzo przyczynił się również do sukcesu naszej męskiej sztafety.