Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Kolejny fantastyczny weekend zawodników UMKS na Mistrzostwach Polski

10 i 11 października  we Wleniu i Bolesławcu na Dolnym Śląsku rozegrane zostały sprinterskie Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu na orientację, w których pierwszoplanowe role odgrywali juniorzy młodsi UMKS.

Najpierw w sobotę 10 października we Wleniu zawodnicy przystąpili do rywalizacji indywidualnej. Po raz kolejny doskonale w zawodach spisali się zawodnicy UMKS, którzy do swojej tegorocznej kolekcji dorzucili tego dnia 4 medale. Wśród weteranów swoją dominację potwierdził Edward Pokora zdobywając  złoty medal w kategorii M75. Jednak Największe emocje towarzyszyły kwidzyniakom w kategoriach juniorów i juniorek młodszych (K16 i M16). Wśród dziewcząt wicemistrzostwo Polski wywalczyła Iga Müller wyprzedzając  na mecie, zdobywczynię brązowego medalu, naszą  klubową koleżankę Hannę Perfikowską. Wśród juniorów młodszych rewelacyjnie spisał się także Wiktor Müller, który także wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

Równie doskonała dla naszych młodych zawodników była niedziela ,kiedy rozegrano Mistrzostwa Polski w 2-osobowych sztafetach sprinterskich. Już po wynikach z biegu indywidualnego można się było spodziewać dużych emocji, a nasi zawodnicy przystępowali do sztafet w roli jednych z głównych faworytów do medali. Można powiedzieć - i tak się stało. Wszyscy nasi indywidualni medaliści potwierdzili na swoich zmianach, że sobotnie medale indywidualne nie były dziełem przypadku. Tym razem  startujący w parze nasi wicemistrzowie Polski  Iga i Wiktor Müller, popełnili  najmniej błędów z całej stawki i po pasjonującej walce i iście sprinterskim finiszu, zdobyli tytuły Mistrzów Polski. Tak więc śmiało można powiedzieć, że najlepsi juniorzy młodsi w biegu na orientację w Polsce mieszkają w Kwidzynie. W tej sytuacji szkoda tylko, że ze względu na ograniczenia wywołane przez COVID-19 odwołane zostały zaplanowane na 23-25 października Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych (EYOC) w Salgótarján na Węgrzech, bowiem była duża szansa na udział w nich całej trójki multimedalistów medalistów z UMKS Kwidzyn Hanny Perfikowskiej oraz Igi i Wiktora Müllerów.