Biegamy również bez mapy - rusza nowy projekt biegowy UMKS

kwidzyn junior trail logo     kwidzyn trail logo

Zawodnicy UMKS Kwidzyn specjalizują się w biegu na orientację, jednak klub posanowił wyjść też z ofertą dla biegaczy, którzy wolą biegać po wyznaczonej trasie, a nie nie z mapą.

W 2021 roku UMKS Kwidzyn obchodzić będzie 10-lecie klubu i z tej okazji zawodnicy i członkowie klubu postanowili wyjść poza zakres dotychczasowej działalności związanej przede wszystkim orienteeringiem, czyli z biegiem z mapą i kompasem, i zorganizować cykl biegowy dla zawodników preferujących jednak rywalizację po wyznaczonej trasie.

Wykorzystując swoje doświadczenia z organizacji kilkudziesięciu zawodów, od regionalnych po międzynarodowe, chcemy dać zawodnikom w różnym wieku możliwość rywalizacji biegowej na leśnych drogach i ścieżkach ale bez konieczności samodzielnej nawigacji w terenie. Jednocześnie chcemy wszystkim uczestnikom dać możliwość poczucia tego, co jako zawodnicy biegu na orientację doświadczamy na codzień. Trasy wytyczone zostały tak, by dla każdego "Kwidzyn Trail" ze względu na ilość i wysokość podbiegów stanowiła również duże wyzwanie oraz doskonały trening w okresie przygotowawczym do Waszych najważniejszych zawodów w 2021 roku.

Wyjątkowym elementem „Kwidzyn Trail” w świecie biegów po wyznaczonej trasie będzie start interwałowy. W dobie COVID-19, rozwiązanie stosowane na większości zawodów w biegu na orientację , będzie miało doskonałe zastosowanie. Zawodnicy rywalizujący na tej samej będą wybiegać na trasę w odstępach 1 minutowych, tak więc sami będą musieli narzucić sobie tempo, które trzeba będzie utrzymać do końca i bezpośrednio walczyć również z samym sobą. Dzięki temu unikniemy też tłoku na starcie. Korzystając z transmisji live wyników oraz międzyczasom z trasy biegu, będzie można on-line śledzić aktualne wyniki zawodów.

Po za rywalizacją w kategoriach dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych zawodników, szczególnie zachęcamy do udziału dzieci, które mogą samodzielnie pokonać trasę ok. 1,6 km lub przebyć całą trasę w towarzystwie rodziców. Start tych ostatnich odbywać się będzie w dowolnej minucie, więc rodzice bez problemu dostosują ich start do swojej minuty startowej.

Wszystkie szczegóły dotyczące biegu znajdziecie tutaj.

Tak więc do zobaczenia na trasie.