Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Iga Müller Mistrzynią Polski w sprincie

W drugi weekend czerwca  w Oleśnicy na Dolnym Śląsku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w sprinterskim  i sztafetach sprinterskich w biegu na orientację, z których UMKS Kwidzyn wrócił z kilkoma medalami.

W sobotnim biegu indywidualnym złoty medal wywalczyła trym razem Iga Müller, zdobywając tym samym tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Do poziomu swojej podopiecznej dopasował się również trener kwidzyńskich juniorów Przemysław Jędras, który w swojej kategorii M40 w świetnym stylu wywalczył srebrny medal. Kolekcję kolorystyczną medali  Mistrzostw uzupełnił Edward Pokora (M75), który zdobył brąz. Z dobrej strony pokazali się również Maja Roszak (K45) kończąca zawody na 4 miejscu oraz Hanna Perfikowska (K18 i Wiktor Müller (M18), którzy dobiegli na metę na 7 miejscach.

W niedzielę  rozegrane zostały bardzo widowiskowe sztafety sprinterskie.  Tu również UMKS wywalczył 2 medale. W kategoriach juniorów sztafety składały się z dwóch zawodników, którzy biegali trasę dwukrotnie na przemian juniorka / junior / juniorka / junior. Świetnie w tej konkurencji spisali się Iga i Wiktor Müller, którzy w sztafecie juniorskiej S18 po zaciętej walce wywalczyli brązowe medale Mistrzostw Polski. Z brązowymi medalami wraca również sztafeta weterańska S175 w składzie Tomasz Müller, Ewa Romanow - Pękal, Edward Pokora, gdzie rywalizacja odbywała się na trzech zmianach w układzie mężczyzna / kobieta / mężczyzna.

Trzeba dodać, że dla naszych juniorów - multi medalistów najważniejszy start w tej części sezonu dopiero przed nimi. Prosto z Oleśnicy wyjechali do Szklarskiej Poręby na wyjątkowe konsultacje i treningi z najlepszymi seniorami w Polsce, skąd przejadą od razu na kilkudniowy obóz Kadry Narodowej Juniorów do Salgótarján na Węgrzech, gdzie 2 tygodnie później (1-3 lipca) rozegrane zostaną Mistrzostw Europy Juniorów (EYOC). Przypomnijmy, że w krajowych eliminacjach prawo biegania z orzełkiem na piersi podczas tych najważniejszych, juniorskich zawodów w Europie wywalczyło sobie aż troje zawodników UMKS Kwidzyn: Hanna Perfikowska, Iga Müller i Wiktor Müller. Gratulujemy w związku z tym medali Mistrzostw Polski i trzymamy kciuki za Mistrzostwa