Copyright 2024 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Srebro i brąz dla UMKS w sprinterskich Mistrzostwach Polski

Zaledwie tydzień po  organizowanych przez UMKS międzynarodowych zawodach w sprinterskim biegu na orientację Pomorze Sprint Cup, najlepsi sprinterzy w Polsce przenieśli się do Płocka, gdzie rozegrano Mistrzostwa Polski w sprinterskim i sprinterskim – sztafetowym bno.

Najpierw w sobotę 3 czerwca na terenie Starego Miasta i Bulwarów Nadwiślańskich rozegrany został sprint indywidualny. Wyjątkowo wysoka skarpa nadwiślańska i  wąskie uliczki płockiej starówki wymagały od zawodników zarówno szybkości jak i dużej wytrzymałości . W tym wymagającym trenie najlepiej z naszych zawodników spisała się Maja Roszak, która wywalczyła 2 miejsce i srebrny medal w kategorii K45. Świetnie zaprezentował się również nasz najbardziej doświadczony zawodnik Edward Pokora zdobywając brązowy medal w kategorii M75. Na tym zdobuycze medalowe się skończyły, jednak na wyróżnienie tego dnia zasłużyły jeszcze 5 miejsca Igi Müller w kategorii juniorek (K18) i Piotra Froma w kat. M40 ora 8 miejsca naszych trenerów - Przemysława Jędrasa i  Tomasza Mullera

W niedzielę 4 czerwca z kolei rozegrane zostały wyjątkowo emocjonujące sztafety sprinterskie. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się sztafeta juniorów młodszych (kat. S16) w składzie Klaudia Marciniak i Adam Zaremba, którzy ostatecznie zameldowali się na mecie na 7 pozycji, a tuż za nimi w tej same kategorii na 8 miejscu finiszowali Katarzyna Szafarewicz i Igor Pokorski. Na 8 ukończyła też bieg nasza sztafeta w kategorii elity (S21) występująca w składzie: Hanna Perfikowska, Mateusz Dzioba, Michał Kalata i Iga Müller.

f t g m